Producenci
Promocje
rękawiczki nitrylowe DERMIK  100szt L
rękawiczki nitrylowe DERMIK 100szt L
49,00 zł 14,00 zł
szt.
rękawiczki nitrylowe KRUTEX 100 szt L
rękawiczki nitrylowe KRUTEX 100 szt L
49,00 zł 14,00 zł
szt.
rękawiczki nitrylowe MEDICARE zarys 100szt L
rękawiczki nitrylowe MEDICARE zarys 100szt L
49,00 zł 14,00 zł
szt.
rękawiczki nitrylowe MASTER GLOVE 100szt XL
rękawiczki nitrylowe MASTER GLOVE 100szt XL
49,00 zł 14,00 zł
szt.
Rękawiczki nitrylowe DOMAN 100 szt XL
Rękawiczki nitrylowe DOMAN 100 szt XL
49,50 zł 14,00 zł
zestaw
Baniak na wodę pitną 8L  NASCHEM składany z kranikiem
Baniak na wodę pitną 8L NASCHEM składany z kranikiem
19,90 zł 12,90 zł
zestaw
sandały górskie AVALANCHE wyprzedLikwidac39-46
sandały górskie AVALANCHE wyprzedLikwidac39-46
129,00 zł 39,00 zł
szt.
Dlaczego warto używać maseczek 3-warstwowych?

Nakaz zakrywania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej obowiązuje w Polsce już od kilku miesięcy. Służą do tego przede wszystkim maseczki, które ograniczają transmisję koronawirusa rozprzestrzeniającego się drogą kropelkową. Dlaczego doskonałą funkcję ochronną pełnią w tym przypadku maseczki 3-warstwowe?

czytaj całość »
Czy maseczki na twarz chronią przed koronawirusem?

Wokół maseczek na twarz narosło wiele mitów. W sieci wypowiadają się specjaliści, którzy zalecają ich noszenie oraz „koronasceptycy”, którzy nie wierzą nawet w wirusa, a co dopiero w skuteczność kawałka materiału na twarzy. Jak jest naprawdę? Czy maseczki chronią przed transmisją wirusa? Jeśli i Ty zastanawiasz się, czy jest sens noszenia tego rodzaju zabezpieczenia, .

 

czytaj całość »
Maseczki jednorazowe wydają się o wiele bardziej higieniczne

Poza tym ich ceny tylko na początku pandemii były bardzo wysokie. Związane z chęcią zarobienia, dziś znacznie spadły. Dobre jakościowo, profesjonalne modele zamówisz w specjalistycznej hurtowni, na przykład w Hurtowni Rękawiczek. W sklepie z wyposażeniem do ochrony osobistej kupisz też przyłbice albo jednorazowe rękawiczki. Te ostatnie przydają się podczas robienia stacjonarnych zakupów, na przykład spożywczych.

Rady od lekarzy? Pamiętaj o bezpieczeństwie w tym trudnym czasie. Chroń siebie i innych!

Maseczki jednorazowe kontra maseczki z tkaniny, wykonane samodzielnie

Ktoś, kto szuka oszczędności, najczęściej decyduje się na maseczkę wykonaną z materiału. Takie wyposażenie można zresztą stworzyć samemu. Wystarczy kawałek tkaniny i tasiemka albo gumka. Aby tego rodzaju zabezpieczenie było jednak skuteczne, należy codziennie albo kilka razy dziennie prać maskę. I to w bardzo wysokich temperaturach.  Jeśli jednak dokonywać jakichkolwiek podsumować w tym zakresie, nawet tego rodzaju osłona na twarz jest lepsza, niż nic.

Należy więc uznać, że maseczki jednorazowe powstrzymują albo całkowicie uniemożliwiają zarażanie innych osób

Jak można jednak łatwo wywnioskować – bywają zawodne, gdy mają chronić osoby zdrowe. Wniosek jest zatem prosty. Są o wiele ważniejsze w przypadku osób już zarażonych. Jeśli jednak wszyscy zgodnie nosilibyśmy je na twarzy, transmisja zaczęłaby spowalniać.  Wiele osób nie zdaje sobie przecież sprawy z tego, że choruje. Ktoś, kto ma silny organizm i nie cierpi z powodu poważnych schorzeń towarzyszących, z reguły nie wykazuje żadnych objawów. A nawet jeśli takowe się pojawiają, można je łatwo pomylić ze zwykłym przeziębieniem.

Maseczki jednorazowe – osoby zdrowe kontra osoby chore

Lekarze, wirusolodzy i specjaliści różnych medycznych zawodów zgodnie twierdzą, że noszenie maseczek jednorazowych ma sens. Zwłaszcza gdy robią to osoby już zarażone alb podejrzewające, że mogą być chore. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że cząsteczki wirusa zatrzymują się podczas oddychania lub kasłania – na wewnętrznej stronie takiej maski.

Znaczenie maseczek jednorazowych w dobie COVID-19

Maseczki jednorazowe sprzedawane są dziś w ogromnych ilościach. I nie ma w tym nic dziwnego. W dobie COVID-19 są wręcz konieczne, jeśli nie obowiązkowe. Jedni uważają, że nic nie dają, w żaden sposób nie zabezpieczają. Inni sądzą, że stanowią podstawowy element ochrony osobistej. Jak jest naprawdę? Choć opinie są różne, powinniśmy się kierować tym, co mówią na ich temat specjaliści.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl