Producenci
Promocje
sandały górskie AVALANCHE wyprzedLikwidac39-46
sandały górskie AVALANCHE wyprzedLikwidac39-46
129,00 zł 39,00 zł
szt.
rękawiczki nitrylowe DERMIK  100szt L
rękawiczki nitrylowe DERMIK 100szt L
49,00 zł 14,00 zł
szt.
rękawiczki nitrylowe KRUTEX 100 szt L
rękawiczki nitrylowe KRUTEX 100 szt L
49,00 zł 14,00 zł
szt.
rękawiczki nitrylowe MEDICARE zarys 100szt L
rękawiczki nitrylowe MEDICARE zarys 100szt L
49,00 zł 14,00 zł
szt.
rękawiczki nitrylowe MASTER GLOVE 100szt XL
rękawiczki nitrylowe MASTER GLOVE 100szt XL
49,00 zł 14,00 zł
szt.
Rękawiczki nitrylowe DOMAN 100 szt XL
Rękawiczki nitrylowe DOMAN 100 szt XL
49,50 zł 14,00 zł
zestaw
Baniak na wodę pitną 8L  NASCHEM składany z kranikiem
Baniak na wodę pitną 8L NASCHEM składany z kranikiem
19,90 zł 12,90 zł
zestaw
Jakie maseczki na twarz nadają się do wielokrotnego użytku?

Znakiem rozpoznawczym ostatnich lat drugiej dekady XXI wieku stały się maseczki ochronne na usta i nos. Jest to spowodowane koronawirusem, czyli patogenem odpowiedzialnym za rozprzestrzenianie się choroby COVID-19. W celu zniwelowania ryzyka zachorowania zaczęto używać tego typu zabezpieczeń. Istnieje wiele rodzajów maseczek na twarz. Poza samym wyglądem, można je podzielić na jednorazowe oraz te, których można używać wielokrotnie.

 

Jakie maseczki są najlepsze?

Nie ma jednoznacznej opinii, jakie maseczki ochronne są najlepsze. Każdy rodzaj ma trochę inne przeznaczenie. Wykonuje się je z surowców syntetycznych, bawełny, a także lnu. Najpopularniejszym materiałem jest fizelina i to z niej najczęściej robi się maseczki ochronne wielowarstwowe.

Produkty dzielą się także ze względu na ich mocowanie. Żeby ułatwić ich założenie korzysta się ze sznurków oraz tasiemek, co warunkuje możliwość dopasowania ich do twarzy – opowiada pracownik Hurtowni Rękawiczek. Zamocowanie maseczki może odbywać się również za pomocą gumek, jednak zbyt krótkie nauszniki będą źle się nosiły i opinały na uszach. Rzadziej stosuje się mocowania na rzepy oraz za pomocą zakładek na uszy.

 

Jakie są rodzaje maseczek wielokrotnego użytku?

Zastanawiając się nad zakupem maseczki ochronnej wielokrotnego użytku, można wybierać między ich kilkoma rodzajami. Ważną cechą jest obecność dodatkowego filtra. Podstawowe środki ochrony nie mają kieszonki, w której można go ukryć. Są to maseczki jedno lub wielowarstwowe wykonane z różnych materiałów, które można prać. Środki ochrony mające dodatkową kieszonkę, zawierają filtr, który tworzy dodatkową ochronę, dlatego są rekomendowane.

Maseczki wielorazowe można też podzielić ze względu na różne normy, standardy czy klasy filtracji. Aby maseczka mogła zostać uznana za produkt wielokrotnego użytku, musi być oznaczona literą R. Normy maseczek dzielą się ze względu na efektywność filtracji oraz fakt, czy przesiąkają.

 

Czy maseczki stanowią skuteczną ochronę?

Myśląc o kupnie maseczki ochronnej, pojawia się pytanie, czy ten kawałek materiału uchroni przed zarazkami czy innymi szkodliwymi substancjami. Produkty są skuteczne jedynie pod warunkiem, że korzystający z nich stosuje się do zaleceń producentów. Maseczka jednorazowa jest skuteczna tylko przez określony czas. Później jest tylko ozdobą, ponieważ nie ma już tych samych właściwości co tuż po wyjęciu z opakowania.

Jeżeli jest się właścicielem maseczki wielorazowej z dodatkowym filtrem, należy przede wszystkim pamiętać o jego wymianie. Kiedy nie zostanie on wymieniony na czas, środek ochrony twarzy nie będzie spełniał swoich zadań. Warto też nauczyć się zakładać maseczkę we właściwy sposób. Jeśli tak się nie stanie, już zaraz po założeniu będzie ona bezużyteczna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl